Endorsements

BEELDLIJN

Het vliegwiel voor documentaire filmcultuur in het Noorden


Wij zijn van mening dat Beeldlijn kwalitatief interessante documentaires maakt én dat Beeldlijn een onontbeerlijke pilaar vormt binnen het totaal van het Groninger cultuuraanbod en de zich snel en positief ontwikkelende filmwereld in het Noorden.

Susan Aasman – docent Mediastudies RUG | Jochum Algra | Carla Alma – voormalig voorzitter Stichting Beeldlijn | Marja Anconé | Pascale Anholt | Henk van Ark – publicist | Moniek Baars | Cor Bakker | Jo Barelds | Jeroen Bartels – oud-medewerker RUG | Friso Bavink – Culturele Raad Haren | Yvonne de Beer | Cees Beikes | Joey Benistant – filmmaker | Yvonne Benistant | Jon van den Berg – filmliefhebber | Menno van den Berg – geluidsman, Mounttec | Liesbeth van Besouw – vrijwilliger, Gruno’s Post Harmonie, Margaretha Consort | Bruno Beukema – grafisch ontwerper | J.T.H. Beukema | Douwe van der Bijl | Henk Binnendijk – oud-medewerker RTV Noord | Jack Blaauw, lid culturele commissie, Sociëteit De Harmonie | Andreas Blühm – directeur Groninger Museum | Ham de Boer | René de Boer – webdesign, fotografie, film | Frits Boersma – filmmaker | Henk Boldewijn – adviseur HBA | Jacob Bolhuis – voorzitter HVK | Peter Bon – Forum Groningen | Ruben Bosch – algemeen directeur Into the village | Okke Jan Bosker | Frank Boxman – filmmaker | Anton Brand – schrijver | Ellen Breugem | Yvonne Brink – journalist | Annelike Brinkman | Regina Broersma – filmmaker/coördinator Noorderlicht | Koos Buist – filmmaker | Henk Buith | Jacqueline Castro Ravelo | Annemarie Cilon – kunstenaar | Arno Cupédo – filmmaker | J. van Dalen | Loes Damhof – docent Hanzehogeschool | Simon Deinum | Eddy Determeijer – publicist | Erik van Dijk – chef kok | Annet Dijkema | Greet Dijkhuis – voormalig inwoner Kop van Drenthe | Roeland Dijksterhuis – filmmaker, Filmcollectief Groningen, Bruusk | Johanneke Dijkstra – filmmaker | Yvonne Dijkstra – filmmaker | Johan van der Dong – kunstenaar | Betty J. van den Dool – kunstenaar | José Draijer – IC verpleegkundige | Gemma Drenth | Jonbert Duiner | René Duursma – Filmvereniging Groningen | Tjeerd Duursma | Pauline Durlacher – directeur Schrijversvakschool Groningen | Hans Eikelboom – beeldend kunstenaar | Annelies Eilander | Jos Eilert – Parmando producent | Geesje Eising – docent HBO | Petra Elzes | Bert van Erk – muzikant | Ellen Farwick – beleidsmedewerker Provincie Groningen | Klaas Fluitje | Joost Fröling – Gemeente Groningen | Maria Gardeniers – filmmaker | John Geijp – journalist | Carol van Gelder – Project- & productieleider | Simone Gerritsen – Marketing Groningen | Willem Gispen – schrijver, muzikant, fotograaf | Herma Gringhuis – sociaal werker | Klara Groenier – Kuiper | Eva de Groot | Albert Haar – producent | Roman Hageman – filmmaker | Tom S. Hageman – Classical Art Center | Peer van Haaren | Gerdy Hasper | Karin Hazewinkel – architect | Rob Hendriks – DAAD-architecten | Buddy Hermans – filmmaker, beeldend kunstenaar | Fred van Hessen | Tera van den Heuvel | Arno van der Heyden – acteur | Albert Hidding – filmmaker | Marga Hiemstra – Boekhandelaar Kunst&Vliegwerk | Michiel Hillen | Martin Hillenga – Historicus | Johan Hilwerda – klinisch psycholoog | Joris Hoebe – directeur Stichting Frysk Film, New Noardic Wave en Screen Noord | Rinette Hoekstra | Jos Hoes – filmmaker | Koos Hoogland – European Institute for Contemporary Art and Science EICAS Deventer | Egbert Hovenkamp | Jasper Huizinga – filmmaker | Teade Jagersma – filmmaker,cameraman | Evert Janse – directeur OOG | Otto Janssen – designmanager, Noordhoff | Saskia Jeulink – filmmaker | Christof de Jong – Stichting Cultuur Historisch Document | Margot de Jong – Advies en Management | Margo Jongsma – Dim Junius – workshoptekenaar | Maria Kaldenhoven – Emerald Consultancy | Tjitte Kamminga – The Partnership | Drs. J.A.A. Kamphuis – Maatschappij tot het Nut van het Algemeen | Gerrit Kamstra – Projectontwikkelaar Cultuur & Vrijetijdseconomie Provincie Drenthe | Hilco Ketelaar | Wijnand Klein – filmmaker | Nicolette Klein Beumink – Jonge Harten Festival | Hendrik Kleinbruinink – filmmaker, ruimtelijk ontwerper | Margriet van Klinken – directeur Museum Klooster Ter Apel | Jaap Klip – ambteloos burger | Menno Knevel – geluidsman | Marc Knip – marketeer | Renger Koning – film- en mediacomponist | Petra Koonstra – kunstenaar, OpMaat3D | Harry Koops | IJsbrand van der Krieke – relatietherapeut | Bert Kroesen| Dirk Kuiken | Tanja Kuipers | Jan Lanenga | Luchiena Lanjouw | Jacqueline Lensink – boekhandelaar | Marleen van Leeuwen – wijkplatform Beijum | Nienke Lip-Bustra | Jurjen van der Meer – architect | Suzanne van Malde | Kirsten van der Meer – Sociëteit De Harmonie | Bouke Mekel – filmmaker | Merel Melief – publicist, Noorderbreedte | Kees van der Meiden – Noorderlicht | André Meijer | Jeannet Meijer | Ton Meijer – filmmaker | Walburgis Meijers – beeldend kunstenaar | Annelies Meuleman – directeur Drents Museum | Dineke Meurs | Herman Meurs | Liesbeth Mijs – kunstenaar | Han Koo Moed | Erik Moesker – Noorderbreedte, voorzitter | Andrea Möller – Regiomakelaar Noord Mondriaanfonds | Peter Molter – cultureel ondernemer | Ruud Mooij – Dorpsbelangen Beertha | Dick Muileman – vormgever, fotograaf | Karel Niemeijer – drukkerij Niemeijer | Jan van Nispen | Joop Nolles – singer sound writer, independent | Ineke Noordhof – publicist, Noorderbreedte | Annelies van Noortwijk – Arts and Media RUG | Nynke Oele – zakelijk leider, PeerGrouP Locatietheater Noord-Nederland | Bert Oling | Ingrid Oyevaar – filmmaker | Rein Paalman – Lichtzone | Richt Pander – Hoofd Publiek, Forum Groningen | Lars Paping – Ketelaar en Klip | Wicher Pattje – oud-wethouder cultuur gemeente Groningen | Bernadette Paulissen | Marleen Paulissen | Marjolein Pauw – docent aardrijkskunde, Het Hogeland College Warffum | Paul Penninkhof | Paul Pestman – Informatiespecialist | Gert Plas – Groninger Archieven | Haijo van der Ploeg | Ronald Pras – filmmaker, cameraman | Geert Pruiksma – directeur Museum Nienoord | Zeholy Pronk – voorzitter Nationaal Ruimtevaart Museum | Anja Reenders – De verhalen van Groningen | Damiaan Renkens – boekontwerper | Ingrid Reynders – bureaumedewerker/projectondersteuner, HaViK/de HUB | Hanna Rijnierse | Ben Rikken – beeldend kunstenaar | Suzanne Rohde | Eddy Roos – beeldhouwer, choreograaf, dansfilms, tuinarchitect, Stichting De Groep van de Figuratieve Abstractie, De Renaissance van het Noorden, Museum Eddy Roos | Jaap de Ruig – filmmaker | Annelies van Santen – OOG TV | Anton Scheepstra – Uitgeverij De Passage | Mark Scheper – fotograaf, muzikant |Joke Schepers | Roxane Schreiber – Filmvereniging Groningen | Jacqueline Schrijver | Miep Selen – Financieel administratief medewerker, St. PeerGrouP | Youri Sepp | Marga Schiet – pedagoog | Marcel Siegmund – regisseur | Lejo Siepe – journalist | Peter Sikkema – ESNS | Anne van Slageren – filmmaker | Marc Sliedrecht – kunstenaar | Maria Sluiter | Iekje Smit – Stichting Aletta Jacobs | Jaap Smit – voormalig bestuurslid Liga68 | Dieneke Snippe – Sociëteit De Harmonie Groningen | Hannah Spaans | L. van der Spek | Raymond Starink | Kees Staal – grafisch ontwerper – Staal en Duiker Ontwerpers | Aernout Steegstra – fotograaf/filmer | Aaf Steenhuis – schrijver, schilder | John Stoel – fotograaf | Frank Straatemeier | Loes Straatemeier | Jeannette Straatemeier | Natalie Straatman Jeurink – directeur, Theater & Cinema de Winsinghhof | Thijs Struick | Jan Pieter Struiving | Arend Stuurwold | Gré Stuurwold | Niels Tempel | André Tempelaar | Tom Tieman – regisseur | Piter Tjeerdsma – programmamaker Omroep Fryslân | Mieke van Toor – communicatie professional | Betsy Torenbos – theatermaker ROODPALEIS | Joke Torenbos – Partner Castelgroep | Yvonne Turenhout – directeur-bestuurder – CMO STAMM | Arnold Veeman – componist | Fokko van der Veen – architect | Alfred Velthuis | Lotte Veltman – filmmaker | Ruud Venema – UMCG – George H.B. Verberg | Astrid Verbree | Kees Vlaanderen | Berend Vis – oud voorzitter culturele raad | Herman Vogt – Noorderbreedte, ict. | Cécile van Voorst Vader-Meyer | Trijnie Vos – Regiodirecteur Terra | Anna de Vries – orkestmanager, Haydn Jeugd Strijkorkest | Tity de Vries | Gerda Vrugteman – programmamaker | Sieto Waalkens – directeur DGA | Wart Wamsteker – sound designer | Yannick Wassmer | Aaja Weert | Wilco van Welzen | Ineke Wekker | Janneke van der Werf | Daniel Wezeman – Ketelaar en Klip | Karel Wielenga | Margreet Wierda | Joost Wierenga – Content en video creator, Disnet BV | Marijn van Wieringen – docent VWO Nederlands | Olga Wiese – beeldend kunstenaar | Pjotr Wiese – fotograaf, Live Beamen | Gerda Wigboldus | Edwin van Wijngaarden – huurdervereniging kunstenaars | Frans Wilkens | Mark Winkel – filmmaker | Heleen de Wit – Berlage Architectuurcentrum Usquert | Carla Wolbers – filmmaker Filmcollectief Groningen | Mayke Zandstra |Karel Zwaneveld – fotograaf

Klik hier voor testimonials


Filmmakers over Beeldlijn

Met dank aan: Joey Benistant, Frank Boxman, Koos Buist, Arno Cupédo, Johanneke Dijkstra, René Duursma, Jasper Huizinga, Saskia Jeulink, Ingrid Oyevaar, Louis Stiller, Tom Tieman en Lotte Veltman.

Teken voor Beeldlijn


Kunstraad Groningen brengt voortbestaan Stichting Beeldlijn in gevaar

De Kunstraad Groningen beoordeelt in haar advies voor de cultuurnota’s van de gemeente en provincie Groningen voor de periode 2021-2024 de betekenis van Stichting Beeldlijn ‘op zich positief (…), maar vindt de organisatie te weinig naar buiten gericht en de producties te wisselend van kwaliteit, vandaar dat het advies uitmondt in een B-status.’

Het advies voor een B-status betekent dat Beeldlijn gezien de beschikbaar gestelde middelen voor cultuur geen kans meer maakt op structurele subsidie voor de periode 2021-2024. Daarmee valt de financiële basis onder Beeldlijn weg.

De laatste twee jaar zijn er binnen de filmwereld in het Noorden tal van kansrijke initiatieven ontstaan die laten zien dat het filmklimaat hier een grote positieve ontwikkeling doormaakt. Beeldlijn is daarin een belangrijke en gewaardeerde speler, met name omdat Beeldlijn als producent zorgt voor een sterk multiplier-effect. Beeldlijn genereert namelijk met een relatief klein bedrag aan structurele subsidie veel extra middelen en draagt zodoende bij aan de werkgelegenheid binnen de culturele sector en levert een substantiële financiële bijdrage aan de noordelijke culturele economie. Bovendien is Beeldlijn twee jaar geleden een andere inhoudelijke koers gaan varen, waarbij wij ons intensiever bemoeien met de inhoud en aanpak van films en de latere distributie- en vertoningsmogelijkheden. Beeldlijn stuurt op de kwaliteit van de producties en beoordeelt de filmplannen op de urgentie van het verhaal en de spanning van de verhaallijn. Films van Beeldlijn moeten interessant zijn voor een breed (landelijk) publiek.

Waar de Kunstraad Groningen blijkbaar geen vertrouwen heeft in de professionaliteit van Beeldlijn en de vaardigheid om deze kwalitatieve koerswijziging door te voeren, daar erkennen en waarderen de makers en verwante organisaties in het Noorden die wel, net als de samenwerkingspartners en niet in de laatste plaats het publiek en de fondsen. Voor de uitvoering van de huidige zeven filmplannen heeft Beeldlijn met het geringe basisbudget al meer dan € 350.000,- aan subsidies binnengehaald (zowel landelijk als regionaal).

Tot nu toe heeft de Kunstraad Groningen – ondanks meerdere verzoeken van Beeldlijn – nooit aanleiding gezien met Beeldlijn over de nieuwe koers in gesprek te gaan. Iets wat de gemeente en provincie Groningen wel hebben gedaan. Uit die gesprekken bleek altijd juist een positieve waardering.

Wanneer u het er mee eens bent dat Beeldlijn kwalitatief interessante documentaires maakt én dat Beeldlijn een onontbeerlijke pilaar vormt binnen het totaal van het Groninger cultuuraanbod en de zich snel en positief ontwikkelende filmwereld in het Noorden, onderteken dan deze adhesiebetuiging. Wij voegen uw naam dan toe aan de lijst van mensen die Beeldlijn ondersteunen en ook in onze daarop volgende campagne gebruiken, in onze strijd voor het behoud van Beeldlijn.

Namens Beeldlijn dank,

Jo Willems (coördinator)

Annet Dijkema (voorzitter)
Annelies Eilander (penningmeester)
Luchiena Lanjouw (secretaris)
Jacqueline Schrijver
Tity de Vries

Yvonne Dijkstra
Iekje Smit
Joey Benistant


Kijk de volledige endorsements door filmmakers

Met dank aan: 1. René Duursma – filmmaker, Filmvereniging Groningen | 2. Saskia Jeulink – filmmaker | 3. Koos Buist – kunstenaar, filmmaker | 4. Frank Boxman – filmmaker | 5. Lotte Veltman en Jasper Huizinga – filmmakers |6. Johanneke Dijkstra – filmmaker | 7. Tom Tieman – filmmaker | 8. Ingrid Oyevaar –  filmmaker, schrijver | 9. Arno Cupédo – cameraman | 10. Joey Benistant – filmmaker | 11. Louis Stiller – scenarist